Publication year
2019Publisher
Den Haag : WODC
Series
Cahier ; 2019-18
Number of pages
72 p.
Related links
Publication type
External research report

Display more detailsDisplay less details
Organization
SW OZ RSCR SOC
Languages used
Dutch (dut)
Subject
Cahier; Inequality, cohesion and modernization; Ongelijkheid, cohesie en moderniseringAbstract
De centrale vraagstelling van het onderzoek is als volgt: wat zijn patronen van (herhaald) slachtofferschap van online criminaliteit en in hoeverre kunnen die worden verklaard door persoonskenmerken, online gedragingen en de gevolgen van eerder slachtofferschap?
Op basis van empirisch onderzoek zijn de volgende onderzoeksvragen beantwoord: 1. In welke mate ervaren Nederlandse burgers slachtofferschap van online criminaliteit? 2. In hoeverre hangt online slachtofferschap samen met eerdere slachtofferervaringen, internetgebruik, beschermingsmaatregelen en persoonskenmerken? 3. In hoeverre heeft online slachtofferschap gevolgen voor angst voor online criminaliteit, internetgebruik, beschermingsmaatregelen en mentale gezondheidsproblemen? 4. In welke mate is er sprake van herhaald slachtofferschap en in welke mate vormen de mogelijke gevolgen van online slachtofferschap een verklaring voor patronen in herhaald slachtofferschap?
This item appears in the following Collection(s)
- Academic publications [204994]
- Faculty of Social Sciences [27347]
Upload full text
Use your RU credentials (u/z-number and password) to log in with SURFconext to upload a file for processing by the repository team.